Nyílt napot hirdet a Magyar Nemzeti Balettintézet

2024. január 23-án és 25-én két-két turnusban nyerhetnek betekintést az érdeklődök a Magyar Nemzeti Balettintézet mindennapjaiba.

A Magyar Állami Operaház és a Magyar Nemzeti Balett 2016 szeptemberében indította útjára a Magyar Nemzeti Balettintézetet, ahová 4–14 éves gyerekek jelentkezhetnek. Növendékeink professzionális oktatásban részesülnek, a legkisebbek heti kétszer egy órában, a legnagyobbaknak már közel 25 órájuk van hetente. A klasszikus balettet a Vaganova-módszer alapján sajátítják el a növendékek. Emellett tanulnak modern táncot, szteppet, néptáncot, karaktertáncot, kiegészítésként RG órájuk is van. Az oktatás jelenleg 10 csoportban zajlik, a legkisebbek még óvodások, a legnagyobbak jelenleg 14-18 évesek. Oktatóink kiváló mesterek, legtöbbjük a Magyar Nemzeti Balett táncosa volt. Az iskola művészeti vezetője Radina Dace. A nyílt nap keretében szeretnénk bemutatni iskolánk fő helyszínét, az Eiffel Műhelyházat, mestereinket és növendékeinket, valamint, hogy hogyan épül fel az oktatás. Az egy órás betekintés során mesélünk iskolánk mindennapi életéről, megnézhetik évfolyamaink munkáját, valamint egy rövid kis előadás részletét is megtekinthetek.

Galéria